Instagram’da Spam Nasıl Kaldırılır?

10
1573

Sosyal medya her geçen gün popülerlik kazanarak gelişmeye devam eden bir platform. Instagram ise sosyal medya uygulamaları arasında en popüler olanlardan bir tanesi olarak hemen hemen dünyanın her yerinden kullanılıyor.

Instagram’ın sürekli olarak gelişmesiyle beraber kullanıcı sayısı da artıyor. Son yapılan açıklamalara göre 1 milyardan daha fazla kullanıcı sayısına sahip olduğu biliniyor. Dolayısıyla Instagram kullanıcılarının gizliliği ve güvenliği oldukça önemlidir.

Instagram ekibi gizlilik ve güvenlik konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Instagram’da güvenlik ayarları arasında en önemlilerinden bir tanesi olan spam özelliği oluyor. Instagram’da topluluk kurallarına uymayan hesapların kapatıldığını biliyoruz. Ancak bu işlemin daha hızlı gerçekleşmesi için spam alan hesaplar öncelikli olacaktır.

Instagram’da spam edilen hesaplar ilk spamlarından sonra eğer kurallara uyulursa tekrardan hesaba ulaşılabilecektir. Peki, Instagram’da spam nasıl kaldırılır? Instagram spam nedir? Bu soruların cevabı için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Instagram’da Spam Nasıl Kaldırılır?

instagram hesap yedekleme

  • Instagram’da spama maruz kalmanızın en temel sebebi topluluk kurallarına uyulmamasıdır. Paylaşımlarınız +18 içerikli görseller içeriyorsa spama maruz kalabilirsiniz. Bunu düzeltmek için topluluk kurallarına uymayan içeriklerinizi silerek belli bir süre paylaşım yapmamalısınız.
  • Aynı zamanda başka kullanıcıların gönderilerine rahatsız edici,taciz, ırkçılık gibi yorumlar yapmamalısınız. Böyle durumlar topluluk kurallarına aykırı olduğu için hesabınıza spam gelecektir.
  • Bunun haricinde Instagram’da normalden daha fazla beğeni yapmamalısınız. Çok seri ve fazla gönderi beğenmeniz durumunda hesabınız engellenebilir.
  • Instagram’da çok fazla kişiyi kısa bir süre içerisinde takip etmeyin. Özellikle de takip isteği gönderdiğiniz kişiler bu isteğinizi reddediyorsa, Instagram sizin başkalarına rahatsızlık verdiğinizi düşünecektir ve hesabınıza takip engeli verebilir.

Instagram’da spam engelini kaldırmak için yukarıdaki durumlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda topluluk kurallarına aykırı olan gönderilerinizi silmeye ve tekrardan paylaşmamaya özen göstermelisiniz. Tüm bunlara dikkat ettiğiniz zaman spam engeliniz büyük ihtimalle bir hafta içerisinde kalkacaktır.

10 YORUMLAR

  1. BWN KÖTU VİDEOLAR İCERİKLER PAYLAȘMİYORUM OKADAR URAȘTİM HESABİM 3K OLDU SPAM YEDİM 15 GUNDUR GİREMİYORUM DESTEK Lİ YARDİMA İHTİYACİM VAR 🙏

  2. Hesabım çalındı geri aldım 3 k takip ediyorum onları çıkarmaya çalışıyorum spam yiyorum bu nasıl saçmalık hesap çalındı geri aldım 3 k takip ediyorum çıkaramıyorum nerdeyse 100 tane anca çıkarıyorum bitmiyor çıkarma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here