Instagram’da Superzoom Özelliği Nasıl Kullanılır?

0
946

Instagram oldukça popüler bir sosyal medya platformu haline gelmiş durumda. Yapılan son açıklamalara göre 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip olan sosyal medya platformu her geçen gün kendini geliştirmeye devam ediyor.

Instagram’da en önemli ölçülerden bir tanesi takipçi sayısı olarak görülüyor. Tabi ki fazla takipçi sayısının en önemli unsuru olarak paylaşımların kalitesi olarak görülebilir. Gönderileriniz ne kadar kaliteli bir içeriğe sahi olursa ve ne kadar özen gösterirseniz takipçi sayınız o yönde gelişecektir.

Aynı zamanda bilindiği gibi Instagram’daki paylaşım türlerinden gönderilerin yanında hikayeler bölümü de bulunuyor. Hikayeler kısmı Instagram’a daha sonradan eklenen bir özellik oldu. Aslına bakılırsa Snapchat’in bir kopyası olarak platforma eklendi. Hatta Mark Zuckerberg Snapchat’i satın almak istedi ancak bu teklifi reddedilince başta Instagram olmak üzere hemen hemen sahip olduğu platformların hepsine ekledi.

instagram veri kullanımı

Hikayeler ilk eklendiği zamanlarda sadece 24 saatte kaybolan gönderiler olarak görülüyordu. Daha sonradan hikayelere maskeler, filtreler, efektler eklendi. Hatta daha sonrasında canlı yayın özelliği bile dahil edildi.

Instagram’a hikayeler kısmında en popüler olan efektlerden bir tanesi Superzoom özelliği oldu. Bu efekt ile Instagram kullanan hemen hemen herkes karşılaşmıştır. Instagram’da en çok kullanılan Superzoom özelliği arkada çalan eğlenceli müzikle beraber belirli bir objeye müzikle uyumlu şekilde zoom özelliği kullanılmaktadır.

Peki, Instagram’da Superzoom özelliği nasıl kullanılır? Bu sorunun cevabı için makalemizin devamını okuyabilirsiniz ve detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Instagram’da Superzoom özelliği nasıl kullanılır?

Instagram Superzoom özelliğini kullanmak için özel bir işleme ihtiyacınız yoktur. Tek ihtiyacınız olan akıllı telefonunuza yüklenmiş olan Instagram uygulamasıdır. ilk yapmanız gereken Instagram uygulamasına giriş yaparak anasayfada bulunan hikaye paylaşma bölümüne giriş yapmanız.

Ardından alt tarafta bulunan hikaye bölümlerinden ‘Superzoom’ özelliğini seçmeniz gerekiyor.instagram superzoom

 

Bu ekranda yukarıda bulunan ‘Superzoom’ özelliklerinden istediğinizi tercih edebilirsiniz. Sizin için en uygun olan Superzoom özelliğini tek tek deneyerek seçebilirsiniz.

instagram superzoom

Superzoom efektlerini denerken çok eğleneceğinize hiç şüphemiz yok. Bu özelliği kullanarak hem mutlu anlarınızı hem de hüzünlü anlarınızı takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Eminiz takipçileriniz tarafından oldukça ilgi çekici bir hikaye paylaşımı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here