Instagram’da Sürekli Biyografi Değişiyor Ne Yapabilirim?

0
540

Instagram dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesidir. Tüm gün boyunca milyonlarca kişinin çevrim içi olduğu platformda kullanıcılar gönderi ve hikaye paylaşımında bulunuyor. Paylaşılan gönderiler takipçiler ve diğer Instagram kullanıcıları tarafından beğeni ve yorum alıyor.

Instagram’ın kullanıcı sayısı 1 milyarı aşmış durumda. Dünyanın hemen hemen her yerinde kullanılan sosyal medya platformu büyük bir ivme ile kullanıcı kazanmaya devam ediyor. Bunun en temel sebebi ise Instagram’da yapılan yenilikler ve güncellemeler oluyor.

Instagram ilk zamanlarında sadece gönderi paylaşımı yapılan ve bu gönderilere beğeni – yorum bırakılan bir sosyal medya uygulamasıydı, ancak daha sonradan yapılan yeniliklerle beraber kullanıcı sayısı da artmıştı.

Instagram’da yapılan yeniliklere örnek vermek gerekirse hikayeler, canlı yayın, görüntülü görüşme gibi özelliklere yer verilmiştir. Bu özellikler arasında şüphesiz ki en popüler olanı hikayeler bölümü oldu. Hatta hikayeler bölümü, gönderilerden daha çok tercih edilmeye başlandı.

Instagram’da yapılan yenilikler her zaman için mükemmel olmuyor. Instagram’daki bazı sorunlar, kullanıcılara zorluk çıkartabiliyor. Yaşanan sorunlarla beraber platformun kullanabilirliği azalıyor.

öne çıkarılan hikayeler nasıl silinir

Son zamanlarda en çok yaşanan sorunlardan bir tanesi biyografinin sürekli olarak değişmesidir. Bu sorun Instagram profilinizdeki biyografi bölümünüzün sizin bilginiz olmadan değişmesine sebep olmaktadır. Bu sorunun farklı sebepleri olabilir. Bugün ki makalemizde bu sorunun sebebini ve çözümlerini anlatacağız.

Instagram’da Sürekli Biyografi Değişiyor Çözümü 

Normal şartlar altında biyografi değişmesi sizin isteğiniz dışında gerçekleşmemektedir. Yani; biyografinizi, hesap bilgilerinizi bilen birisi değiştiriyor olabilir. Böyle bir durumda ilk olarak yapmanız gereken Instagram’a son giriş ve çıkış yapılan tarihleri görüntülemeniz olacaktır. Bu ekranda sizin bilginiz haricinde yapılmış olan bir giriş işlemi görürseniz ilk olarak şifrenizi değiştirmelisiniz. Ardından biyografinizi normal haline döndürebilirsiniz.

Eğer giriş işlemleriniz olması gerektiği gibi görünüyorsa, üçüncü parti yazılımları sizin yerinize biyografinizi değiştiriyor olabilir. Önceden takipçi kazanma, beğeni sayısı arttırma gibi uygulamalara ınstagram bilgilerinizle giriş yaptıysanız ve bu uygulamalara izin verdiyseniz sizin yerinize biyografinizi değiştirebilir.

Bu sorunu çözmek için Instagram’ın web sitesine girerek, izinli uygulamalar bölümünde bilginiz haricinde izin verilmiş olan uygulamaları kaldırabilirsiniz. Bu işlem sonucunda biyografinizin değişme sorunu ortadan kalkacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here