İnstagram’da Takip Etmeyenler Nasıl Bulunur?

0
1335

İnstagram’da hepimizin bir çok takip ettiği hesaplar var. Aynı şekilde bizim hesabımızı da takip eden bir çok hesap bulunuyor. istanbulun belkide en kalabalık semtindeki bayanları da pas geçmedik tabi ki sizler için bir araya getirdik. Her ne kadar takipçilerimizi ve takip ettiğimiz kişileri kolay olarak görebilsekte, bizim takip ettiğimiz kişilerin bizi takip edip etmediğini anlayamayız.

Yani özel olarak bir kişiyi kontrol etmek mümkündür ancak tüm takipçilerinizin sizi takip edip etmediğini anlamak bu şekilde çok vaktinizi alacaktır. Bunun için aşağıdaki rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Rehbere başlamadan önce bir konuda dikkatinizi çekmek istiyorum. Eğer Google’da ufak bir arama yaparsanız, İnstagram’da takip etmeyenleri gösteren uygulamalarla karşıalacaksınız. Ancak bu uygulamalar 3. parti uygulamalardır. Yani bu uygulamalara güvenmemek gerekir.

Çok yüksek ihtimalle böyle bir uygulama kullanırsanız, İnstagram verileriniz başkalarına ulaşacaktır. Durum böyle olunca sizin haberiniz olmadan hesabınıza erişilebilir. Böyle bir durumda sizden habersiz takip etme, beğenme ve yorum yapma işlemleri gerçekleşebilir.

Bizim paylaşacağımız yöntemde ise herhangi bir 3. parti uygulama kullanılmayacaktır. Yani kimseyle şifrenizi ya da hesap bilgilerinizi paylaşmayacaksınız. En güvenli takipçi bulma yöntemi budur, diğer yöntemlerden kaçınmanızı tavsiye ederiz.

İnstagram Takip Etmeyenleri Nasıl Bulurum?

Öncelikle buradaki linkten GitHub sitesine giderek paylaştığımız paketi bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. Bunun için aşağıdaki görselde bulunan sağ taraftaki yeşil renkli ‘Clone or download‘ butonuna tıklamanız gerekiyor.

instagram takip etmeyenleri bulma

Bu aşamadan sonra önünüze aşağıdaki gibi bir pop-up açılacak, buradan ‘Download ZIP‘ butonuna tıklamanız gerekiyor.

instagram takip etmeyenleri bulma

Bu butona tıkladıktan sonra bir zip doyası inecektir. Bu dosyayı WinRar veya muadili bir ZIP görüntüleyici program yardımıyla açarak içinde bulunan ‘instaUnfollow-master’ isimli dosyayı sürükleyerek masaüstüne (veya herhangi bir konuma) süreklemelisiniz.

instagram takip etmeyenleri bulma

Bu aşamaya geldikten sonra herhangi bir tarayıcı ile (biz Google Chrome öneriyoruz) İnstagram profilinize giriş yapmanız gerekiyor. Bu yöntem ile hiç tanımadığınız kişilerin de takip etmeyenlerini görebilirsiniz.

İnstagram profiline giriş yaptıktan sonra tekrar klasörümüze dönüyoruz ve buradaki ‘index’ isimli dosyaya sağ tıklayarak açılan menüden ‘birlikte aç’ seçeneğine geliyoruz.

instagram takip etmeyenleri bulma

Buradan not defterini seçiyoruz. Eğer not defteri seçeneğini göremezseniz ‘diğer seçenekleri görüntüle‘ butonuna tıklamalısınız.

instagram takip etmeyenleri bulma

Açılan dosyadaki tüm yazıları seçerek (kısayol olarak CTRL + A tuşları kullanılabilir) kopyalıyoruz( kısayol olarak CTRL + C tuşları kullanılabilir.).

instagram takip etmeyenleri bulma

Bu aşamadan sonra Google Chrome ‘u açarak İnstagram profili açıkken F12 tuşuna basıyoruz ve sağ taraftaki ‘console’ kısmına gelerek buraya kopyaladığımız kodları yapıştırıyoruz, ardından enter tuşuna basıyoruz.

instagram takip etmeyenleri bulma

Bundan sonra biraz bekliyoruz ve karşımıza takipçi listesi çıkıyor.

instagram takip etmeyenleri bulma

Bu listeden takipçilerinizi kolaylıkla ayırt edebilirsiniz. Her ne kadar biraz uğraştırıcı dursa da oldukça kolay bir yöntemdir. Ayrıca en güvenilir yöntem budur. Tekrardan uyarmak isterim ki; hiç bir uygulama ile İnstagram verilerinizi paylaşmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here