İnstagram’da Tersten Video Nasıl Çekilir?

0
2627

Dünyada en çok tercih edilen sosyal medya uygulamalarından bir tanesinin İnstagram olduğunu hepimiz biliyoruz. Her geçen gün Instagram’a yeni kullanıcılar geliyor. Dolayısıyla platform kendini sürekli geliştiriyor.

Instagram 2012 senesinden Facebook tarafından satın alınmıştı. İlk zamanlarında sadece fotoğraf ve video paylaşımı yapılan bir platform olarak kullanılıyordu. Hatta ilk zamanlarında videoları paylaşırken çok kısa sürelere izin veriliyordu.

Tüm bunlardan sonra Instagram’ın popülerliği büyük oranda arttı. İnstagram yöneticileri ise her geçen gün platforma yeni özellikler ekledi ve böylece uygulamanın sürekli güncel kalması sağlandı.

İlk zamanlarına göre çok fazla değişiklik olan platformun en büyük özelliklerinden bir tanesi de şüphesiz ki hikayeler kısmıdır. Aslına bakılırsa tüm sosyal medyaya ilk defa hikayeler bölümünü getiren Snapchat uygulamasıydı.

İlk defa Snapchat tarafından 24 saat içerisinde kendini kaybeden fotoğraf fikri ortaya atılmıştı. Daha sonra Snapchat’e çeşitli filtreler ve yüz maskeleri dahil oldu ve gittikçe popülerleşmeye başlamıştı.

Tüm bunlardan sonra Mark Zuckerberg Snapchat uygulamasını satın almak istedi. Ancak Snapchat CEO’su bu teklife sıcak bakmadı ve teklifi reddetti. Bunun üzerine Mark Zuckerberg ve ekibi başta Instagram olmak üzere, Facebook ve Whatsapp’a hikayeler kısmını kopyaladı.

İnstagram’a gelen hikayeler bölümü tüm kullanıcılar tarafından çok beğenildi ve çok sık kullanılır hale geldi. Daha sonra sürekli olarak bu bölüme yeni özellikler geldi. Bu özelliklerden bir tanesi de ‘videoyu tersten oynatmak‘ oldu. Peki İnstagram’da tersten oynayan video nasıl paylaşılır? Aşağıdaki rehberimizi okumaya devam ederek bu sorunun cevabına ulaşabilirsiniz.

İnstagram videosunu tersten oynatma

İlk olarak bir akıllı telefona sahip olmanız gerekiyor ve bu telefonunun içerisinde Instagram uygulamasını yüklemeniz gerekiyor. Daha sonra uygulamadan hesap bilgilerinizi girerek ana sayfaya ulaşmalısınız.

Ana sayfadayken sağ üst köşedeki kamera işaretine dokunarak hikaye paylaşma ekranına girmelisiniz. Bildiğiniz gibi buradan paylaşılan gönderiler takipçilerinizin ana sayfasında hikaye olarak görüntülenmektedir.

instagram tersten video çekme

Buraya kadar sorunsuz bir şekilde geldiyseniz aşağıdaki seçenekler arasında ‘TERSTEN‘ veya ‘REWIND‘ yazan seçeneği seçmeniz gerekmektedir.

instagram tersten video çekme

Buraya kadar sorunsuz bir şekilde geldikten sonra ortadaki geri sarma butonuna basılı tutarak tersten oynatılacak videonuzu çekebilirsiniz. Ancak unutmayın ki buradan çekeceğiniz videolar en fazla 7 saniye olabilir. 7 saniyeden kısa videolar çekebilirsiniz ancak 7 saniyeyi aşamazsınız. Dolayısıyla çekeceğiniz videoyu 7 saniye içerisine sığdırmanız gerekecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here