Instagram’da Veri Kullanımı Nasıl Azaltılır?

0
899

Instagram kullanıcılarının en büyük problemlerinden bir tanesi şüphesiz ki Instagram’ın çok fazla veri harcamasıdır. Özellikle de Instagram’a hikayeler özelliği geldikten sonra paylaşılan fotoğraf ve video sayısı da oldukça fazla olmaya başladı. Durum böyle olunca internet paketleri de daha hızlı bitiyor.

Özellikle de takip ettiğiniz kişilerin arasında sürekli paylaşım yapan bir arkadaşınız varsa bu durum oldukça problem olacaktır. Böyle bir durumda ya wi-fi bağlantısı kurmanız gerekiyor ya da Instagram kullanmayı bırakmanız gerekiyor. Ancak hemen üzülmeyin, her ne kadar büyük bir etkisi olmasa da daha az veri harcamanızı sağlayacak ayarlar bulunmaktadır. Akıllara hemen ‘Instagram çok internet harcıyor ne yapabilirim?’ gibi bir soru geliyor. Bu sorunun cevabı için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Instagram Veri Kullanımı Nasıl Azaltılır?

Aslına bakılırsa bu konu hakkında çok keskin çözümler yoktur. Çünkü, sonuç olarak aynı gönderiler yüklenecektir ve veri harcaması çok değişmeyecektir ancak yine de bir nebze etkileyecektir.

Bu yapılan değişikliklerden sonra Instagram’ın biraz yavaşlaması oldukça olağan bir durumdur. Ayrıca arada bir Instagram’da donmalar gözlemlenebilir. Ancak yine de işe yarayacak bir yöntemdir.

Bunun için ilk önce akıllı telefonunuzdaki Instagram uygulamasını kullanarak hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir.Daha sonra profilinize girip sağ üst tarafta bulunan seçenekler butonuna tıklayıp, açılan menüden ayarlar kısmına giriş yapmalısınız.

İnstagram hesap gizleme İnstagram hesap gizleme

Ardından karşınıza çıkan menüden ‘Hesap’ kısmını seçerek açılan seçenekler arasından ‘Hücresel Veri Kullanımı’nı seçmeniz gerekmektedir.

instagram veri kullanımı

Son olarak ‘Daha Az Veri Kullan’ butonunu aktif etmeniz gerekmektedir. Bu butonu aktifleştirdikten sonra veri kullanımınız azalacaktır ancak yukarıda belirttiğimiz gibi bu durum Instagram’ın normale göre daha yavaş çalışmasına sebep olabilir.

instagram veri kullanımı

İlgilenmediğiniz Hesapların Hikayelerini ve Gönderilerini Sessize Alın

Veri kullanımını azaltmak için en etkili yöntemlerden bir tanesi ilginizi çekmeyen hesapları sessize almanızdır. Her Instagram hesabında takip edilen kişiler arasında muhakkak bir gün içerisinde 10 taneden daha fazla hikaye paylaşan hesaplar vardır. Bu hikayeler genelde izlenmeden geçilmektedir. Özellikle de ilginizi çekmeyen bir hesap çok fazla gönderi ve hikaye paylaşıyorsa ve takipten çıkmak istemiyorsanız o kişiyi sessize alarak veri kullanımınızı düşürebilirsiniz.

Bir hesabı nasıl sessize alacağınızı detaylı bir şekilde öğrenmek için İnstagram Hikayeleri Nasıl Sessize Alınır? isimli makalemize göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here