İnstagram’da Videoları Görüntüleyenleri Görmek Mümkün Mü?

0
1912

Tüm dünyada çok popüler olan İnstagram zamanla kendini geliştirerek bir çok değişik özellik getirmişti. İlk zamanlarda ki saf halinden sonra platforma yeni özellikler eklendi. Örneğin; eskiden İnstagram’da bir video paylaşacaksanız 15 saniyeyi geçmemesi gerekiyordu, ancak bugün 1 dakikaya kadar video paylaşıyoruz.

Bunların yanında hikaye paylaşma, Direkt Mesaj gibi özellikler de eklendi. Bu özelliklerden bir tanesi de paylaştığınız gönderideki izleyenlerin sayısını görmek oldu. Bu özellikten sonra İnstagram’da paylaştığınız videolarda, kaç kişinin izlediğini görebiliyorsunuz. Peki bu özellik sayesinde videoyu izleyen kişileri birebir görmek mümkün mü? Dilerseniz biraz bu konuya değinelim:

İnstagram video görüntüleme nedir?

instagram video izleyenleri görme

En başta biraz İnstagram video görüntüleme özelliğinden kabaca bahsetmek gerekir. Bu özellik İnstagram’a 2016 yılında eklenmiştir. Bu özellikten sonra milyonlarca İnstagram kullanıcısı videolarının kaç kere izlendiğini görmüş oldu ve çoğu kişi tarafından bu özellik beğenildi. Hatta olmazsa olmazlar listesine girdi denilebilir.

Ancak her ne kadar videoyu izleyenlerin sayısı belli olsa da, kimlerin izlediği net bir şekilde gözükmüyor. Tabi ki bu durumda bir çok kullanıcının canını sıkıyor. Bu bilginin sağlanmamasının sebebi muhtemelen, İnstagram’daki görüntülenmelerin %100 doğru olmamasıdır. Yani; İnstagram kesin olmayan bir bilgiyi kullanıcılarına sunmak istememektedir. Şimdi bu konunun ayrıntılarına bakalım:

İnstagram Video Görüntüleyenleri Görme

Bir üst başlığımızda bahsettiğimiz gibi doğrudan videolarınızı izleyen kişileri görmeniz mümkün değildir. Bu bilgi İnstagram tarafından kimseyle paylaşılmamaktadır. Yani; siz ünlü birisi olsanız veya para karşılığında bunları görmek isteseniz bile böyle bir şey mümkün değildir.

Bunun paylaşılmamasının temel nedeni olarak 2017’de paylaşılan İnstagram politikaları gösterilebilir. Bu durumu şöyle düşünebilirsiniz. Videoların kimin izlediği İnstagram’ın veri tabanında tutuluyor ancak, kullanıcılar ile paylaşılmıyor.

instagram video izleyenleri görme

Aynı Youtube’da kimlerin videoları izlediği görüntülenemiyor ise İnstagram’da da durum tam olarak böyle işliyor. Çünkü sunulan bilgilerin %100 olarak doğru olması pek mümkün değildir. Dolayısıyla biz kullanıcılar olarak videoların kimin izlediğini göremiyoruz.

İnstagram’da Videoları Görüntüleyenleri Görmenin Bir Yolu Var Mı?

Açıkçası bazı internet sitelerinin söylediğine göre bu bilgileri görüntüleyebiliyorlar. Ancak bu tür reklamlara itibar etmeyiniz. Çünkü bu tarz uygulamalar sizden İnstagram bilgilerinizi talep edecektir. Bunun sonucunda da bilgileriniz üçüncü parti kişiler tarafından alınmış olacaktır.

İlla ki video izleyenleri görmek istiyorsanız. Videonuzu İnstagram hikayeler kısmında paylaşabilirsiniz. Böylece İnstagram’da hikayelerinizi izleyenleri görebildiğiniz için teknik olarak videonuzu izleyenleri de görmüş olacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here