Instagram’da Yanlışlıkla Beğenmenin Çözümü Nedir?

0
3217

Instagram’da her gün milyonlarca kişi aktif oluyor ve paylaşımda bulunuyor. Hemen hemen herkesin kişisel bir Instagram profili bulunuyor. Bu profiller kullanım tarzına göre farklılık gösterebiliyor. Bazı kullanıcılar profillerini sayfaya çevirerek farklı konularda paylaşım yaparken bazıları da kişisel hesap olarak kullanarak fotoğraf ve video paylaşımında bulunuyor.

Instagram’da çoğumuz bazı kişilerin kişisel hesaplarını ‘stalk’ yapabiliyoruz. Ancak bazı aksiliklerin sonucunda gizlice takip ettiğimiz bu kişilerin fotoğraflarını beğenebiliyoruz. Ayrıca bazı stalk durumlarında profili normalde takip etsek de eski fotoğrafları yanlışlıkla beğenebiliyoruz.

Böyle bir durumda beğenimizi hemen geri çeksek bile karşı tarafa bildirim olarak gidiyor. Eskiden bildirimi hemen geri çektiğiniz taktirde karşı tarafa bildirim düşmüyordu. Ancak artık bildirim paneline bu bildirimler anında düşüyor. Beğeniyi geri çektiğiniz zaman bildirim panelindeki bildirim duruyor ancak beğeni Instagram üzerinden görülmüyor.

Peki, Instagram’da stalk yaparken nasıl bir yol izlemeliyiz? Bu sorunun cevabı çok basit Instagram’da birinin fotoğrafını yanlışlıkla beğendiğiniz zaman karşı tarafa bildirim gider dedik ancak internet bağlantınız kapalı olduğu zaman bildirim gönderilememektedir.

Instagram’da Yanlışlıkla Beğenmenin Çözümü Nedir?

öne çıkarılan hikayeler nasıl silinir

Bir profilini stalk ederken bir kere de olsa muhakkak yanlışlıkla beğeni göndermişizdir. Tabi ki böyle bir durumda beğeniniz karşı tarafa gitmektedir. Ancak internet bağlantınız kapalı olduğu zamanlarda bu bildirimler karşı tarafa gitmemektedir.

Diyelim ki bir profili stalklamak istiyorsunuz. Tabi ki ilk yapmanız gereken takip etmek istediğiniz kişinin profiline giriş yapmak olacaktır. Ardından profilde hiç bir fotoğrafa dokunmadan aşağı doğru sürükleyerek tüm gönderilerin yüklenmesini sağlamanız gerekiyor.

Buraya kadar işlem tamamsa artık gerisi çok kolay olacak. Telefonunuzu uçak moduna alarak yada mobil veri ve wi-fi bağlantısını kapatarak internet bağlantısını kesin. Yalnız bazı telefonlarda uçak moduna alınmasına rağmen wi-fi bağlantısı kesilmemektedir. Bu durumda wi-fi bağlantınızın kesildiğinden emin olun.

Artık profildeki fotoğraflara gönül rahatlığıyla bakabilirsiniz. Yine yanlışlıkla bir fotoğrafı beğenirseniz, beğeninizi geri çekin böylece karşı tarafa bildirim gitmeyecektir. Beğeninizi geri çekmediğiniz taktirde internet bağlantınızı açtığınız zaman bildirim karşı tarafa gidecektir. Bu yöntem sayesinde artık yanlışlıkla beğenme durumunun önüne geçmiş olacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here