Instagram’da Yorum Sınırı Var Mı? Yorum Sınırı Kaçtır?

2
3414

Instagram kullanıcılarının bir çoğu farklı gönderilere yorum yapıyor. Instagram’a güncelleme gelemeden önce yapılan son yorumlar gönderinin altında görünüyordu. Bu yüzden insanlar sürekli yorum yaparak gönderinin altında görünür olmak istiyordu. Durumun farkına varan Instagram ekibi bunun önüne geçmek için bu özelliği kaldırdı. Bunun yerine en çok etkileşim alan yorumları gönderinin altında göstermeye başladı.

Aslına bakılırsa bu durum gereksiz yorumların da önüne geçmiş oldu. Böylece yorum kirliliğin ön,üne geçilmiş oldu, ancak tam anlamıyla çözüm olmadı. Çünkü; insanlar beğendikleri gönderilerin altına birden fazla yorum bırakarak gereksiz yorumlara sebep oluyordu.

Bunun üzerine Instagram ekibi yorumlara sınırlandırma getirdi. Böylece bir gönderinin altına çok sayıda ve sık aralıkla yorum bırakan kişilere yorum engeli uygulayarak bu durumun önüne geçti. yorum engeli uygulanan kişiler uzun süre boyunca yorum atma yasağına tabi tutuldu.

Peki, Instagram’da yorum sınırı nedir? Instagram yorum sınırı kaçtır? gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Instagram’da Yorum Sınırı Var Mı?

instagram takipçi yönetme

Yukarıda bahsettiğimiz üzere Instagram üzerinde çok sayıda ve hızlı bir şekilde yorum atarsanız yorum engeline takılabilirsiniz. Buradan da anlaşılacağı üzere Instagram’da yorum sınırı bulunmaktadır.

Instagram’da yorum sınırı hem gereksiz yorumların önüne geçmek için hem de bot hesapların sürekli olarak yorum yapmasını engellemek için uygulanan bir özelliktir.

Instagram üzerindeki yorum sınırı bir saat içerisinde 200 adettir. Bu sayıyı aştığınız zaman yorum engeli almış olacaksınız ve bu süre içerisinde hiç bir gönderiye yorum bırakamayacaksınız. Bu durumu aşmak için 24 saat beklemeniz gerekmektedir. Eğer 24 saat beklemenize rağmen yorum engeliniz kalkmadıysa İnstagram Yorum Engeli Nasıl Kalkar? isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

Instagram’da yorum sınırının bir saat içerisinde 200 adet olduğunu belirttik ancak bu aynı gönderiye bir saat içerisinde 200 adet yorum yapabileceğiniz anlamına gelmemektedir. Yani, bir saat içerisinde ayrı ayrı gönderilere 200 adet yorum yapabilirsiniz, ancak aynı gönderi altında 200 tane yorum yapmanız mümkün değildir.

Instagram’da yorum engeline takılmamak için aynı gönderiye sık sık yorum göndermemenizi, aynı yorumu tekrarlamamanızı ve bir saat içerisinde 200 adetten daha fazla yorum yapmamanızı öneririz.

Instagram'da bir gönderiye en fazla kaç yorum yapabilirim?

Bir saat içinde Instagram'da en fazla 200 yorum yapabilirsiniz. Ancak, aynı gönderiye 200'den fazla yorum yapmanız mümkün değildir.

Yorum engeline nasıl takılırım?

Yorum engeline takılmamak için bir saat içinde 200'den fazla yorum yapmamaya özen gösterin. Aynı gönderiye sürekli olarak yorum yapmak da engel almaya neden olabilir.

Yorum engelinden nasıl kurtulabilirim?

Yorum engelinden kurtulmak için bir saat beklemeniz gerekmektedir. Yorum yapma sınırı aşıldığında, engel bir saat sonra otomatik olarak kalkacaktır.

Bir saat içinde kaç farklı gönderiye yorum yapabilirim?

Bir saat içinde istediğiniz kadar farklı gönderiye yorum yapabilirsiniz. Ancak, toplam yorum sayısı 200'ü aşmamalıdır.

Yorum sınırını aşarsam ne olur?

Yorum sınırını aştığınızda, yorum engeline takılırsınız ve bir saat boyunca hiçbir gönderiye yorum yapamazsınız.

Yorum engeli ne kadar sürer?

Yorum engeli bir saat boyunca devam eder. Bir saat sonra engel otomatik olarak kalkar ve yorum yapabilirsiniz.

Yorum sınırı neden var?

Yorum sınırı, bot hesapların ve spam yorumların önüne geçmek ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek amacıyla uygulanmaktadır.

Yorum engeline takıldığımda hikayelerde yorum yapabilir miyim?

Yorum engeline takıldığınızda hikayelerde yorum yapmaya devam edebilirsiniz. Hikayelerdeki yorumlar yorum sınırına dahil değildir.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here