İnstagram’daki Beğenmeleri Kimler Görebilir?

0
859

Çevremizdeki hemen hemen herkes gün içerisinde Instagram’a vakit ayırıyor. Milyonlarca insan Instagram’a giriş yapıyor ve gönderiler paylaşıyor. Aynı zamanda beğendikleri gönderilere beğeni ve yorum bırakıyor.

Instagram’da çoğu kişi fazla takipçi ve beğeni kazanmak istiyor. Bunun için çevrenizin geniş olması ve kaliteli bir profilinizin olması gerekiyor. Belirli bir takipçi sayısına ulaştıktan sonra daha fazla takipçiye ulaşmak daha kolay olacaktır.

Takipçi sayınız arttığı zaman keşfete düşmeniz daha kolay olacaktır ve başkaları tarafından beğenilen gönderileriniz bildirim sayfalarında çıkacaktır. Böylece kendi profilinizde paylaştığınız gönderileri sizle hiç alakası olmaya kişiler görebilir.

instagram takip engeli nasıl kaldırılır

Buradan da anlaşılacağı üzere Instagram’da beğendiğimiz gönderiler başkaları tarafından görüntülenebiliyor. Yani siz herhangi bir gönderiyi beğendiğiniz zaman takipçileriniz bu gönderileri beğendiğinizi görebiliyor.

Peki, beğendiğiniz gönderileri kim görebilir? Bu durumu engellemek mümkün müdür? Nasıl önlem alınması gerekir. Tüm bunların cevabı için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Beğendiğim bir fotoğrafı kimler görebilir?

Beğendiğiniz gönderi herkese açık bir şekilde paylaşıldıysa tüm Instagram kullanıcıları sizin beğendiğinizi görebilir. Profiliniz gizli olsa bile o gönderiyi gören herkes sizin beğendiğiniz gönderileri görebilir.

Bunun yanında Instagram’da sizi takip eden kişiler bu gönderilerin altında beğenme sayısı kaç olursa olsun gönderinin altında kullanıcı adınızı görebilir. (ör.[kullanıcı adınız] ve 12 diğer kişi).

Eğer gönderideki beğenme sayısı 4 kişiden daha fazlaysa takip ettiğiniz kişiler arasında fotoğrafı beğenen bir kaç kişinin kullanıcı adını görebilirsiniz. O gönderiyi beğenen ve takip ettiğiniz kişilerin tamamını görmek için de beğenenlerin listesine göz atmanız gerekmektedir. Bu listede takip ettiğiniz kişiler en başta sıralanacaktır.

Hesabınızı gizli olarak ayarladıysanız, gönderinin altındaki yorumlarınızı sadece onaylı takipçileriniz görebilecektir. Ayrıca ‘Hareketlerim’ sekmesinde bulunan takip ettiklerim bolümünde takipçileriniz beğenilerinizi görebilir.

Bununla beraber herkese açık bir profile sahipseniz gönderilerdeki beğenilerinizi ve yorumlarınızı herkes görebilecektir. Gönderilerdeki beğenilerinizin ve yorumlarınızın gözükmemesi için hesabınızı gizli olarak ayarlamanızı tavsiye ederiz.

Böylece takipçileriniz haricinde kimse sizin beğendiklerinizden haberdar olmayacaktır ve gizlilik seviyeniz artacaktır. Eğer siz başkalarının beğendiklerini merak ediyorsanız, hareketlerim bölümünden takip ettiklerim kısmını kontrol edebilirsiniz. Böylece takip ettiklerinizin beğendiklerinden haberdar olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here