Instagramı Dondurduktan Sonra Fotoğraflarım Silindi Ne Yapabilirim?

0
566

Instagram tüm düyna üzerinde her kesime hitap eden ve farklı amaçlarla kullanılan bir sosyal medya platformudur. Her geçen gün kendisini geliştiren platforma sürekli olarak yenilikler getirilmektedir. Bu özelliklerle beraber yapılan güncellemeler platformun sürekli olarak gelişmesini sağlamaktadır.

Instagram’daki profillerin farklı amaçları olabilir. Genelde Instagram hesapları kişisel hesap olarak kullanılmaktadır, ancak bazı kullanıcılar alışveriş yapmak için, bazıları sayfalar açarak reklam vermek gibi farklı farklı amaçlarla kullanılmaktadır.

Instagram’da yapılan yenilikler ve güncellemelerle beraber kullanıcıların sayısı da artmaktadır. Son yapılan açıklamalara göre Instagram’ın kullanıcı sayısı 1 milyarı aşmış bir durumda.

Tüm bunların yanında, eskiden Instagram’da sadece gönderi paylaşımı yapılırken artık hikaye, canlı yayın, albüm gibi farklı özelliklerde getirildi. Böylece Instagram’daki kullanıcıların gönderi çeşitliliği artmış oldu.

Bahsettiğimiz üzere Instagram her geçen gün gelişmeye devam ediyor, ancak her şey yolunda gitmeyebiliyor. Bazı zamanlarda kullanıcılar platform üzerinde sorun yaşıyor ve bu sorunlar can sıkıcı olabiliyor. Bazı sorunlar ise aslında Instagram’ın güvenlik kurallarına önem vermesinden kaynaklanıyor.

öne çıkarılan hikayeler nasıl silinir

Bugün ele alacağımız konu ise Instagram’da hesap dondurduktan sonra fotoğrafların silinmesi olacaktır. Yani bazen Instagram’da geçici süreliğine hesabınızı dondurup ardından bir süre geçtikten sonra açtığınız zaman hesabınız fotoğraflarınız silinmiş olabilir. Bugün ki makalemizde bu konu hakkındaki detaylı bilgiler hakkında konuşacağız.

Instagramı dondurduktan sonra fotoğraflarım silindi

Instagram’dan geçici olarak uzaklaşmak isteyebilirsiniz. Böyle bir durumda tek yapmanız gereken hesabınızı dondurmak olacaktır. Hesabınızı dondurduğunuz zaman fotoğraflarınız, yorumlarınız ve beğenileriniz Instagram’dan kaldırılacaktır. Ancak hesabınıza tekrar giriş yaptığınız da bu gönderiler yeniden yüklenecektir. Instagram hesap dondurma işlemleri için  İnstagram Hesap Dondurma – Silme Nasıl Yapılır ? isimli makalemize göz atabilirsiniz.

Bazı zamanlarda ise Instagram’da hesabınızı dondurup tekrardan açtığınız zaman fotoğraflarınız yüklenmemiş olabilir. Böyle bir durumda endişe duymanıza gerek yoktur.

Instagramı dondurduktan sonra fotoğraflarım silindi ne yapabilirim?

Instagramınızı dondurduysanız ve tekrar açtığınız da fotoğraflarınıza ve gönderilerinize erişemiyorsanız endişe duymanıza gerek yok. Instagram’ı dondurmak istediğiniz zaman size ‘hesabınızı dondurduğunuz zaman gönderileriniz ve etkileşimleriniz Instagramdan kaldırılacaktır, ancak tekrar giriş yaptığınızda fotoğraflarınız yeniden yüklenecektir.’ şeklinde teminat vermektedir.

Ancak bu süre bazen uzun sürebilir. Böyle bir durumda panik yapmadan beklemeniz gerekir. Daha sonradan gönderileriniz tekrardan yüklenecektir. Eğer yüklenme sürecini hızlandırmak istiyorsanız Instagram ‘sorun bildir’ bölümünde durumu belirtebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here