Instagramı Dondurduktan Sonra Fotoğraflarım Silindi Ne Yapabilirim?

0
1100

Instagram tüm düyna üzerinde her kesime hitap eden ve farklı amaçlarla kullanılan bir sosyal medya platformudur. Her geçen gün kendisini geliştiren platforma sürekli olarak yenilikler getirilmektedir. Bu özelliklerle beraber yapılan güncellemeler platformun sürekli olarak gelişmesini sağlamaktadır.

Instagram’da yapılan yenilikler ve güncellemelerle beraber kullanıcıların sayısı da artmaktadır. Son yapılan açıklamalara göre Instagram’ın kullanıcı sayısı 1 milyarı aşmış bir durumda.

Bahsettiğimiz üzere Instagram her geçen gün gelişmeye devam ediyor, ancak her şey yolunda gitmeyebiliyor. Bazı zamanlarda kullanıcılar platform üzerinde sorun yaşıyor ve bu sorunlar can sıkıcı olabiliyor. Bazı sorunlar ise aslında Instagram’ın güvenlik kurallarına önem vermesinden kaynaklanıyor.

öne çıkarılan hikayeler nasıl silinir

Bugün ele alacağımız konu ise Instagram’da hesap dondurduktan sonra fotoğrafların silinmesi olacaktır.

Yani bazen Instagram’da geçici süreliğine hesabınızı dondurup ardından bir süre geçtikten sonra açtığınız zaman hesabınız fotoğraflarınız silinmiş olabilir.

Bugün ki makalemizde bu konu hakkındaki detaylı bilgiler hakkında konuşacağız.

Instagramı Dondurduktan Sonra Fotoğraflarım Silinir mi?

Instagram’dan geçici olarak uzaklaşmak isteyebilirsiniz. Böyle bir durumda tek yapmanız gereken hesabınızı dondurmak olacaktır.

Hesabınızı dondurduğunuz zaman fotoğraflarınız, yorumlarınız ve beğenileriniz Instagram’dan kaldırılacaktır.

Ancak hesabınıza tekrar giriş yaptığınız da bu gönderiler yeniden yüklenecektir. Instagram hesap dondurma işlemleri için  İnstagram Hesap Dondurma – Silme Nasıl Yapılır ? isimli makalemize göz atabilirsiniz.

Bazı zamanlarda ise Instagram’da hesabınızı dondurup tekrardan açtığınız zaman fotoğraflarınız yüklenmemiş olabilir. Böyle bir durumda endişe duymanıza gerek yoktur.

Instagramı Dondurduktan Sonra Fotoğraflarım Silindi Ne Yapabilirim?

Instagramınızı dondurduysanız ve tekrar açtığınız da fotoğraflarınıza ve gönderilerinize erişemiyorsanız endişe duymanıza gerek yok.

Instagram’ı dondurmak istediğiniz zaman size ‘hesabınızı dondurduğunuz zaman gönderileriniz ve etkileşimleriniz Instagramdan kaldırılacaktır, ancak tekrar giriş yaptığınızda fotoğraflarınız yeniden yüklenecektir.’ şeklinde teminat vermektedir.

Ancak bu süre bazen uzun sürebilir. Böyle bir durumda panik yapmadan beklemeniz gerekir.

Daha sonradan gönderileriniz tekrardan yüklenecektir. Eğer yüklenme sürecini hızlandırmak istiyorsanız Instagram ‘sorun bildir’ bölümünde durumu belirtebilirsiniz.

Instagram hesabımı dondurduktan sonra fotoğraflarım tamamen silinir mi?

Hayır, hesabınızı dondurduktan sonra fotoğraflarınız tamamen silinmez. Sadece hesabınız geçici olarak etkin olmayacak ve fotoğraflarınız görünmez hale gelecektir.

Hesabımı dondurduktan sonra fotoğraflarım geri gelecek mi?

Evet, hesabınızı tekrar etkinleştirdiğinizde fotoğraflarınız geri yüklenecektir.

Dondurduğum Instagram hesabımı ne kadar süreyle kapalı tutabilirim?

Instagram'da hesabınızı istediğiniz kadar süreyle dondurabilirsiniz. Hesabınızı tekrar açmadığınız sürece fotoğraflarınız görünmez kalacaktır.

Hesabımı dondurduktan sonra beğenilerim ve yorumlarım da silinir mi?

Evet, hesabınızı dondurduğunuzda beğenileriniz ve yorumlarınız da Instagram'dan kaldırılır. Ancak tekrar hesabınızı aktif hale getirdiğinizde bu etkileşimler geri yüklenir.

Fotoğraflarımı ve gönderilerimi neden dondurduktan sonra göremiyorum?

Hesabınızı dondurduğunuzda, fotoğraflarınız ve gönderileriniz geçici olarak gizlenir. Bu, hesabınızı etkinleştirmeden önce başkalarının profildeki içeriklere erişememesi anlamına gelir.

Instagram hesabımı dondurduktan sonra etiketlendiğim fotoğraflarım da kaybolur mu?

Hayır, hesabınızı dondurduktan sonra etiketlendiğiniz fotoğraflar kaybolmaz. Fotoğraflarınız tekrar görünür hale geldiğinde etiketler de yerinde kalır.

Hesabımı dondurduktan sonra DM'lerim kaybolur mu?

Hayır, hesabınızı dondurduğunuzda DM'leriniz kaybolmaz. Hesabınız tekrar etkinleştirildiğinde DM'leriniz de aynı şekilde geri gelecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here