Intagram’da Bölünmüş Fotoğraf Nasıl Paylaşılır? Güncel

0
4606

Instagram kurulduğu günden bu yana oldukça ilgi gören bir sosyal medya platformu oldu. Instagram kurulduğu zamanlarda sadece gönderi paylaşımı yapılıp bu paylaşımlara kullanıcıların yorum ve beğeni yaparak etkileşimde bulunması amaçlanmıştı.

Instagram’ın 2012 senesinde Facebook grubu tarafından satın alınmasından sonra sürekli olarak gelişmeye başladı. Instagram’a sonradan dahil edilen özelliklerle beraber kullanıcı sayısında da artış oldu.

Instagram’daki en önemli etkenlerden bir tanesi de takipçiler oluyor. Çoğu kullanıcı Instagram takipçilerinin artması için çaba gösteriyor. Bu konuda kaliteli ve sık içerikler paylaşarak takipçi sayısının artması hedefleniyor.

Instagram’da takipçi sayısının artması için profilinizin farklı bir içeriğe sahip olması gerekiyor. Eğer ilgi çekici bir profile sahip olursanız, yüksek ihtimalle takipçi sayınız da artacaktır.

Instagram’da Parçalı Fotoğraf Paylaşımı Nedir?

Instagram’da bazı hesaplarda bölünmüş olarak paylaşılan fotoğraflara denk gelmiş olabilirsiniz.

Instagram’da bölünmüş fotoğrafları paylaşmayı kısaca açıklamak gerekirse, normal bir fotoğrafı, uygulama aracılığıyla eşit parçalara bölerek bu parçaların tek tek Instagram’da paylaşılması olarak açıklanabilir.

Bu fotoğrafı isterseniz 3×13×23×3 gibi farklı ölçü birimlerinde parçalayarak istediğiniz gibi paylaşabilirsiniz.

Ancak paylaşmak istediğiniz fotoğrafın çözünürlüğü düşükse, fotoğraf parçalarınızın görüntü kalitesi de düşecektir. Dolayısıyla bir fotoğrafı kaç parçaya bölerseniz parçaların çözünürlüğü o kadar düşecektir.

Intagram’da Bölünmüş Fotoğraf Nasıl Paylaşılır?

Bölünmüş fotoğraf paylaşmak için ilk olarak telefonunuza 9square uygulamasını yüklemeniz gerekmektedir.

Telefonunuza uygun olan uygulamayı aşağıdan seçerek indirme linkine direkt gidebilirsiniz.

Adım 1: 9square uygulamasını yükledikten sonra uygulamaya giriş yaparak ana ekrandaki galeri logosuna dokunarak parçalara bölmek istediğiniz fotoğrafınızı seçin.

instagram parçalanmış fotoğraf paylaşmak

Adım 2: Daha sonra fotoğrafınızın kaç kareden oluşmasını istiyorsanız boyutunu seçin. Örnekteki fotoğrafta 3×3 boyutunu seçtik. Ayrıca fotoğrafın sadece bir kısmını da kesebilirsiniz. Seçme işlemi bittikten sonra sağ üstten ‘crop’ seçeneğine dokunun.

instagram parçalanmış fotoğraf paylaşmak

Adım 3: İşlemleri tamamladıktan sonra fotoğrafınız parçalanmış bir hale gelecektir. Buradan isterseniz fotoğrafınızın parçalarını galerinize kaydedebilirsiniz. Yada bunun yerine ‘instagram’ seçeneğine dokunarak direkt olarak sırasıyla Instagram’da paylaşabilirsiniz.

instagram parçalanmış fotoğraf paylaşmak

Adım 4: Instagram’ı seçtikten sonra her parçayı tek tek yüklemeniz gerekmektedir. Tüm bu işlemleri bitirdikten sonra profilinizde fotoğrafınız parçalı bir şekilde görülecektir.

Parçalı fotoğraf paylaşımı yapmanın avantajları nelerdir?

Parçalı fotoğraf paylaşımı, profilinizi farklılaştırarak ilgi çekici bir görünüm sağlar. Takipçilerinizin merakını uyandırır ve içeriğinizi daha etkileyici hale getirir.

Hangi uygulamaları kullanabilirim parçalı fotoğraf paylaşımı yapmak için?

Parçalı fotoğraf paylaşımı yaparken fotoğraf kalitesi düşer mi?

Evet, fotoğrafı parçalara böldükçe her bir parçanın çözünürlüğü azalır. Bu nedenle, yüksek çözünürlüklü bir fotoğraf kullanmanız önemlidir.

Parçalı fotoğraf paylaşımında fotoğrafları nasıl düzenleyebilirim?

Parçalı fotoğraf paylaşımı uygulamaları, fotoğrafları otomatik olarak parçalara bölebilir ve düzenlemenize yardımcı olabilir. Seçtiğiniz uygulama ile fotoğrafın boyutunu, bölümleri ve düzenlemeleri kolayca ayarlayabilirsiniz.

Parçalı fotoğraf paylaşırken sıralama önemli mi?

Evet, parçalı fotoğraf paylaşırken sıralama önemlidir. Her bir parçayı doğru sırayla yüklemeniz, takipçilerinizin tamamlanmış bir görsel elde etmesini sağlar.

Parçalı fotoğraf paylaşımı yaparken nasıl etiket kullanabilirim?

Her bir parçayı yüklerken etiketlerinizi de ekleyebilirsiniz. Parçalı fotoğrafın tamamlanmış hali için genel bir etiket veya fotoğrafın her bir parçası için ayrı etiketler kullanabilirsiniz.

Parçalı fotoğraf paylaşımı yaparken nasıl etkileşimi artırabilirim?

Parçalı fotoğraf paylaşımını ilgi çekici bir şekilde yaparak takipçilerinizin etkileşimini artırabilirsiniz. Her bir parçayı merak uyandıran başlıklar veya açıklamalarla paylaşabilir ve takipçilerinizin yorum yapmasını teşvik edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here