Intagram’da Bölünmüş Fotoğraf Nasıl Paylaşılır?

0
1949

Instagram kurulduğu günden bu yana oldukça ilgi gören bir sosyal medya platformu oldu. Instagram kurulduğu zamanlarda sadece gönderi paylaşımı yapılıp bu paylaşımlara kullanıcıların yorum ve beğeni yaparak etkileşimde bulunması amaçlanmıştı.

Instagram’ın 2012 senesinde Facebook grubu tarafından satın alınmasından sonra sürekli olarak gelişmeye başladı. Instagram’a sonradan dahil edilen özelliklerle beraber kullanıcı sayısında da artış oldu.

Instagram’daki en önemli etkenlerden bir tanesi de takipçiler oluyor. Çoğu kullanıcı Instagram takipçilerinin artması için çaba gösteriyor. Bu konuda kaliteli ve sık içerikler paylaşarak takipçi sayısının artması hedefleniyor.

Instagram’da takipçi sayısının artması için profilinizin farklı bir içeriğe sahip olması gerekiyor. Eğer ilgi çekici bir profile sahip olursanız, yüksek ihtimalle takipçi sayınız da artacaktır.

Instagram’da Parçalı Fotoğraf Paylaşımı Nedir?

Instagram’da bazı hesaplarda bölünmüş olarak paylaşılan fotoğraflara denk gelmiş olabilirsiniz. Instagram’da bölünmüş fotoğrafları paylaşmayı kısaca açıklamak gerekirse, normal bir fotoğrafı, uygulama aracılığıyla eşit parçalara bölerek bu parçaların tek tek Instagram’da paylaşılması olarak açıklanabilir.

Bu fotoğrafı isterseniz 3×13×23×3 gibi farklı ölçü birimlerinde parçalayarak istediğiniz gibi paylaşabilirsiniz. Ancak paylaşmak istediğiniz fotoğrafın çözünürlüğü düşükse, fotoğraf parçalarınızın görüntü kalitesi de düşecektir. Dolayısıyla bir fotoğrafı kaç parçaya bölerseniz parçaların çözünürlüğü o kadar düşecektir.

Intagram’da Bölünmüş Fotoğraf Nasıl Paylaşılır?

Bölünmüş fotoğraf paylaşmak için ilk olarak telefonunuza 9square uygulamasını yüklemeniz gerekmektedir. Telefonunuza uygun olan uygulamayı aşağıdan seçerek indirme linkine direkt gidebilirsiniz.

iOS için 9square indirme linki

Android için 9square indirme linki

9square uygulamasını yükledikten sonra uygulamaya giriş yaparak ana ekrandaki galeri logosuna dokunarak parçalara bölmek istediğiniz fotoğrafınızı seçin.

instagram parçalanmış fotoğraf paylaşmak

Daha sonra fotoğrafınızın kaç kareden oluşmasını istiyorsanız boyutunu seçin. Örnekteki fotoğrafta 3×3 boyutunu seçtik. Ayrıca fotoğrafın sadece bir kısmını da kesebilirsiniz. Seçme işlemi bittikten sonra sağ üstten ‘crop’ seçeneğine dokunun.

instagram parçalanmış fotoğraf paylaşmak

İşlemleri tamamladıktan sonra fotoğrafınız parçalanmış bir hale gelecektir. Buradan isterseniz fotoğrafınızın parçalarını galerinize kaydedebilirsiniz. Yada bunun yerine ‘instagram’ seçeneğine dokunarak direkt olarak sırasıyla Instagram’da paylaşabilirsiniz.

instagram parçalanmış fotoğraf paylaşmak

Instagram’ı seçtikten sonra her parçayı tek tek yüklemeniz gerekmektedir. Tüm bu işlemleri bitirdikten sonra profilinizde fotoğrafınız parçalı bir şekilde görülecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here