İnstagram Hesap Onayı – Mavi Tik Nasıl Alınır ?

3
4159

Bu yazımızda dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformlarında bir tanesi olan İnstagram’ın 2012 senesinde çıkarttığı ‘Instagram Account Verification Badge‘ yani bizim dilimizde mavi tik nedir, nasıl alınır bunlardan bahsedeceğiz. Bildiğiniz gibi mavi tikli hesaplar onaylanmış hesaplar oluyor.

Eskiden İnstagram sadece çok kısıtlı bir kesime onaylı hesap sunuyordu, ancak şu an onaylı hesap için herkes başvuruda bulunabilir. Eğer hesabınız belirtilen kriterleri sağlıyorsa muhtemelen mavi tik alabilirsiniz. Mavi tik almanız için gereken şartları ve adımları aşağıdaki rehberimizden inceleyebilirsiniz.

İnstagram’da Mavi Tik Nasıl Alınır ? 

Bildiğiniz gibi mavi tik hesabınızın kullanıcı adının yanında bulunur ve çoğu kişi bunun için can atar. Bu rehberimizde mavi tikin adım adım nasıl alınacağını anlatacağız. Bazı sitelerde farklı yöntemlerle bu konu için yüksek meblağlar da para talep edebilirler ancak böyle bir şeye gerek yoktur. Makalemizi dikkatlice okuyup, adımları uygularsanız ücretsiz bir şekilde mavi tike kavuşursunuz. Ancak unutmayın ki şartları sağlıyor olmalısınız.

Mavi tik alabilmek için Türkiye’de bulunan bilindik bir haber sitesinde veya önemli bir blog sayfasında adınızın veya markanızın yer aldığı bir makale olmalıdır. Eğer böyle bir makaleniz yoksa İnstagram’da mavi tik alma ihtimaliniz %30’a kadar düşecektir. Ayrıca kendi adınızı ve soyadınızı içeren ‘.com.tr’ ile biten bir alan adı ile web sayfanızın olması sizin için oldukça pozitif bir geri dönüş sağlayacaktır. Son olarak unutmayın ki takipçi sayınız da bu konuda bir kriterdir. Dilerseniz şimdi yapmanız gereken adımlara geçelim:

Öncelikle mobil uygulamadan İnstagram profilinize giriş yapınız.

İnstagram hesap gizleme

Profilinizin sağ üst kısmında bulunan ‘üç çizgi‘ simgesine dokunun ve açılan sayfadan ayarlar kısmını seçin.

İnstagram hesap gizlemeİnstagram hesap gizleme

Ayarlar sayfasının aşağılarına doğru destek bölümü olacaktır. Bu kısımın altında bulunan ‘Sorun Bildir‘ seçeneğine dokunun.

instagram mavi tik

Açılan ekranda üç tane seçenek olacaktır. Burada ikincisi olan ‘Görüş Bildir‘ seçeneğine dokunmalısınız.

instagram mavi tik

Aşağıda bulunan fotoğraftaki ‘Neyi geliştirmemizi istersin?‘ kutucuğuna, aşağıda belirttiğimiz yazıyı kopyalayın ve gerekli yerleri doldurun.

Dear Authorized,

I am sending this request right now to prove that I am a known person in Turkey. To avoid my imitations, I need a verified account badge as soon as possible. Please investigate my request then give me a verification badge (Blue Tick).

Here are some details that make you believe I am a known person in Turkey.

URLs:

! Bu kısma hakkınızda çıkan haber veya makaleleri ekleyin !

My Instagram Username: ! Buraya kullanıcı adınızı yazın !

My Real Name/Surname: ! Buraya Adınızı Soyadınızı yazın !

BEST,

Aşağıda bulunan özellik ekle kısmına ise profilinizin ekran görüntüsünü yükleyin ve sağ üst köşede bulunan mavi tik simgesine tıklayın.

instagram mavi tik

16 Eylül tarihinden sonra İnstagram’ın yaptığı bir güncelleme ile artık herkes mavi tik için başvuruda bulunabiliyor. İnstagram’a kimlik bilgilerinizi gönderdikten sonra mavi tik alabiliyorsunuz. Ancak bu, başvuran herkesin mavi tik alacağı anlamına gelmiyor. Yukarı da belirttiğimiz kriterler hala geçerli. Yani, İnstagram hesap onaylama konusunda hala seçici davranıyor ve belirli kişileri onaylıyor. Sıradan birisinin hesabının onaylanması pek mümkün olmayacaktır.

Yukarıda ki işlemleri gerçekleştirdikten sonra aşağıda ki adımları da uygulamalısınız.Yeni güncellemeye göre İnstagram’da hesabınızı doğrulamanız için şu işlemleri yapmalısınız:

Profilinize girdikten sonra sağ üst tarafta bulunan üç çizgi simgesine tıklayıp ayarlara giriş yapmalısınız.

İnstagram hesap gizlemeİnstagram hesap gizleme

Ayarlar kısmında ‘Doğrulama İste‘ bölümüne giriş yapmalısınız.

instagram mavi tik

Bu ekranda yer alan bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra kimliğinizin arkalı önlü fotoğrafını İnstagram’a yüklemelisiniz ve son olarak mavi renkli ‘Gönder’ butonuna dokunmalısınız.

instagram mavi tik

Tüm işlemler bu kadar, artık İnstagram’ın hesabınızı inceleyip onaylamasını beklemeniz gerekiyor. Bu süreç 15 ile 45 gün arasında sürebilir.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here