Youtube Videoları Instagram’da Nasıl Paylaşılır? 2023

0
1306

Instagram kullanıcıların büyük bir kısmı düzenli olarak gönderi paylaşımında bulunuyor. Instagram’ın ilk zamanlarında sadece gönderi paylaşımı bulunuyordu ancak daha sonradan hikaye bölümü ortaya çıktı ve çoğu kullanıcı gönderilerden daha çok hikaye paylaşmaya başladı.

Instagram’ın en temel özelliği ise takipçi sayısına sahip olmak. Birçok kişi takipçi sayısının artması için uğraşıyor. Bunun altında yatan en basit kural ise kaliteli ve düzenli bir şekilde içerik paylaşmak olacaktır.

Paylaştığınız içeriklerin kalitesi ve sıklığı arttığı sürece muhtemelen takipçi sayınız da artacaktır.

Özellikle Instagram sayfaları için bu durum oldukça önemlidir. Sayfanızda ne kadar sıklıkla gönderi paylaşırsanız o kadar hızlı şekilde takipçi sayınız artacaktır. Tabi ki her zaman için içerik üretmek kolay olmuyor.

Bunun için en büyük yardımcılardan bir tanesi ise Youtube oluyor. Bu sayede video paylaşımları için büyük bir video kaynağınız bulunuyor.

Youtube Videolarını Instagram’da Paylaşma Yolu: Tube2gram Nedir?

Bazı durumlarda Youtube’da beğendiğiniz videoları Instagram’da paylaşmak isteyebilirsiniz. Bu durumda en pratik araçlardan bir tanesi Tube2gram olacaktır.

Tube2gram sayesinde videoların en fazla bir dakikalık kısmını kırparak bilgisayarınıza veya telefonunuza indirebilirsiniz. Video dosyasını indirdikten sonra dilediğiniz gibi Instagram’da paylaşabilirsiniz.

Youtube Videoları Instagram’da Nasıl Paylaşılır? 

1. İlk olarak Youtube’dan paylaşmak istediğiniz videonun URL’sini (bağlantı linkini) kopyalamalısınız.

2. Ardından buraya tıklayarak Tube2gram’ın web sitesine giriş yapmanız gerekmektedir.

3. Tube2gram’a girdikten sonra karşınıza çıkan seçenekler arasından aşağıdaki fotoğraftaki gibi ‘Post Youtube To Instagram’ seçeneğini seçmelisiniz.

instagramda yotuube videolarını paylaşma

4. Daha sonra aşağıdaki link yapıştırma bölümüne Youtube videosunun linkini yapıştırıp videonun hangi saniyelerinin kırpılmasını istediğinizi seçmelisiniz.

5. Videoyu Instagram’da paylaşacağınız için en fazla 1 dakika uzunluğunda video kesebilirsiniz.

instagramda yotuube videolarını paylaşma

6. Videonun hangi aralığını keseceğinize karar verdikten sonra ‘start download’ butonuna dokunmalısınız.

instagramda yotuube videolarını paylaşma

7. Bu aşamadan sonra videonun kesmiş olduğunuz kısmı bilgisayarınıza/telefonunuza inecektir. Videoyu telefonunuza indirdiyseniz her zaman yaptığınız gibi paylaşma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer videoyu bilgisayarınıza indirdiyseniz Instagramda Bilgisayardan Nasıl Gönderi Paylaşılır? isimli rehberimizde adımları izleyerek bilgisayardan paylaşabilirsiniz.

Diğer bir seçenek ise videoyu telefonunuza göndererek, Instagram’ın mobil uygulama üzerinden her zamanki gibi gönderi paylaşabilirsiniz. Görüldüğü üzere Instagram’da video paylaşım işlemleri oldukça kolaydır.

Instagram Hikayesine Youtube Link Nasıl Eklenir?

Instagram Hikayesine YouTube linki eklemek oldukça kolaydır. İşte adım adım nasıl yapacağınız:

Adım 1: Hikaye Oluşturma

Instagram ana sayfanızda sağ üst köşede bulunan artı (+) işaretine dokunun veya ekranın sol tarafından sağa kaydırın ve hikaye oluşturma ekranını açın. Fotoğraf veya video çekin veya galerinizden bir içerik seçin. Kırmızı kutu içindeki alana tıklayın. Karşınıza storynize ekleyebileceğiniz seçenekler sıralanacak.

Adım 2: Link Eklemek İçin Kaydırma İşareti Kullanma

Hikayenizi oluşturduktan sonra ekranın üst kısmındaki araç çubuğunda bir kutu içinde “Bağlantı” yazan ve zincir şeklinde bir simge göreceksiniz. Bu, bir link eklemek için kullanacağınız kaydırma işaretidir. İstediğiniz yere kaydırma işaretini yerleştirin.

Adım 3: URL’nizi Kopyalayın ve Yapıştırın

Kaydırma işaretini yerleştirdikten sonra “URL Ekle” seçeneğine dokunun ve YouTube videonuzun URL’sini yapıştırın.

Adım 4: URL İçeriğini Story’de İstediğiniz Yere Ekleyiniz

Ardından “Paylaş” düğmesine dokunarak hikayenizi yayınlayın.

Instagram'da gönderi paylaşmak için ne yapmalıyım?

Instagram uygulamasında yeni bir gönderi paylaşmak için ana ekranın altında bulunan artı (+) simgesine dokunun, ardından fotoğraf veya video seçin, düzenlemeleri yapın ve paylaşın.

Hikaye nasıl paylaşılır?

Instagram hikayesi paylaşmak için ana ekranda soldaki artı (+) simgesine dokunun, ardından fotoğraf veya video seçin, düzenlemeleri yapın ve hikayeyi paylaşın.

Tube2gram nedir?

Tube2gram, YouTube videolarının bir bölümünü kırparak bilgisayarınıza veya telefonunuza indirmenizi sağlayan bir araçtır.

Tube2gram'ı nasıl kullanabilirim?

Tube2gram'ı kullanmak için Tube2gram'ın web sitesine gidin, istediğiniz YouTube videosunun URL'sini kopyalayın, Tube2gram'a yapıştırın, kesmek istediğiniz saniyeleri seçin ve indirin. a

Tube2gram ile indirdiğim videoyu nasıl Instagram'da paylaşabilirim?

Tube2gram ile indirdiğiniz videoları Instagram'a yüklemek için telefonunuzda veya bilgisayarınızda Instagram uygulamasını veya web sitesini kullanabilirsiniz.

Tube2gram'ın kullanımı ücretli midir?

Tube2gram genellikle ücretsiz olarak kullanılabilir, ancak bazı ek özellikler veya sınırlamaların kaldırılması için ücretli sürümleri de olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here