Youtube Videoları Instagram’da Nasıl Paylaşılır?

0
767

Instagram kullanıcıların büyük bir kısmı düzenli olarak gönderi paylaşımında bulunuyor. Instagram’ın ilk zamanlarında sadece gönderi paylaşımı bulunuyordu ancak daha sonradan hikaye bölümü ortaya çıktı ve çoğu kullanıcı gönderilerden daha çok hikaye paylaşmaya başladı.

Instagram’ın en temel özelliği ise takipçi sayısına sahip olmak. Birçok kişi takipçi sayısının artması için uğraşıyor. Bunun altında yatan en basit kural ise kaliteli ve düzenli bir şekilde içerik paylaşmak olacaktır. Paylaştığınız içeriklerin kalitesi ve sıklığı arttığı sürece muhtemelen takipçi sayınız da artacaktır.

Özellikle Instagram sayfaları için bu durum oldukça önemlidir. Sayfanızda ne kadar sıklıkla gönderi paylaşırsanız o kadar hızlı şekilde takipçi sayınız artacaktır. Tabi ki her zaman için içerik üretmek kolay olmuyor. Bunun için en büyük yardımcılardan bir tanesi ise Youtube oluyor. Bu sayede video paylaşımları için büyük bir video kaynağınız bulunuyor.

Youtube videolarını İnstagram’da paylaşma / Tube2gram Nedir?

Bazı durumlarda Youtube’da beğendiğiniz videoları Instagram’da paylaşmak isteyebilirsiniz. Bu durumda en pratik araçlardan bir tanesi Tube2gram olacaktır. Tube2gram sayesinde videoların en fazla bir dakikalık kısmını kırparak bilgisayarınıza veya telefonunuza indirebilirsiniz. Video dosyasını indirdikten sonra dilediğiniz gibi Instagram’da paylaşabilirsiniz.

Youtube videoları İnstagram’da nasıl paylaşılır?

İlk olarak Youtube’dan paylaşmak istediğiniz videonun URL’sini (bağlantı linkini) kopyalamalısınız.

Ardından buraya tıklayarak Tube2gram’ın web sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. Tube2gram’a girdikten sonra karşınıza çıkan seçenekler arasından aşağıdaki fotoğraftaki gibi ‘Post Youtube To Instagram’ seçeneğini seçmelisiniz.

instagramda yotuube videolarını paylaşma

Daha sonra aşağıdaki link yapıştırma bölümüne Youtube videosunun linkini yapıştırıp videonun hangi saniyelerinin kırpılmasını istediğinizi seçmelisiniz. Videoyu Instagram’da paylaşacağınız için en fazla 1 dakika uzunluğunda video kesebilirsiniz.

instagramda yotuube videolarını paylaşma

Videonun hangi aralığını keseceğinize karar verdikten sonra ‘start download’ butonuna dokunmalısınız.

instagramda yotuube videolarını paylaşma

Bu aşamadan sonra videonun kesmiş olduğunuz kısmı bilgisayarınıza/telefonunuza inecektir. Videoyu telefonunuza indirdiyseniz her zaman yaptığınız gibi paylaşma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer videoyu bilgisayarınıza indirdiyseniz Instagramda Bilgisayardan Nasıl Gönderi Paylaşılır? isimli rehberimizde adımları izleyerek bilgisayardan paylaşabilirsiniz. Diğer bir seçenek ise videoyu telefonunuza göndererek, Instagram’ın mobil uygulama üzerinden her zamanki gibi gönderi paylaşabilirsiniz. Görüldüğü üzere Instagram’da video paylaşım işlemleri oldukça kolaydır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here