Bilgisayardan İnstagram DM (Direkt Mesaj) Nasıl Gönderilir?

0
2509

Bilindiği gibi İnstagram tüm dünya üzerinde çok kullanılan uygulamalar arasında yer alıyor. Her gün milyonlarca kişi İnstagram’a giriş yapıyor, fotoğraflar ve videolar paylaşıyor. Bununla beraber başka kullanıcıların gönderilerini beğeniyor ve yorum yapıyor.

Ayrıca İnstagram kullanan herkesin kullandığı bir özellikte ‘direkt mesaj‘ kısmıdır. Direkt mesaj ile İnstagram üzerinden pek çok kişi birbiriyle iletişim kuruyor. Her gün insanlar arkadaşları ile birbirine direkt mesaj üzerinden gönderiler paylaşıyor.

Ancak bu direkt mesaj uygulaması bilindiği gibi sadece mobil uygulamalarda kullanılabiliyor. Yani İnstagram’ın resmi web sitesinden herhangi birine direkt mesaj gönderemiyorsunuz. Peki bunun bir çözümü var mı? Bilgisayardan ‘direkt mesaj’ göndermek mümkün mü? Aşağıdaki rehberimizi incelerseniz, bilgisayardan nasıl direkt mesaj gönderebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bilgisayardan İnstagram Direkt Mesaj Gönderme

Bunun için ilk yapmanız gereken bilgisayarınıza bir Android Emulator programı kurmanız gerekecektir. Bu program ile bilgisayarınızda sanal bir Android işletim sistemli makine oluşacaktır. Bununla, istediğiniz Android uygulamasını bilgisayarınızda kullanabileceksiniz.

Tavsiye ettiğimiz Emulator Programı ‘BlueStacks’dir. Bilgisayarınıza BlueStack indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. Tıkladığınız anda otomatik olarak indirme başlayacaktır. Ya da Google’a BlueStacks yazarak resmi web sayfasından en güncel sürümü indirebilirsiniz.

İndirdiğiniz dosyayı açtığınız zaman karşınıza aşağıdaki gibi bir ekrana gelecektir. Bu ekranda ‘şimdi yükle‘ butonuna tıklamalısınız.

Bilgisayardan instagram dm gönderme

Yükleme tamamlandıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir yükleme ekranı gelecektir. Burada bu ekranın dolmasını beklemeniz gerekecektir.

Bilgisayardan instagram dm gönderme

Yükleme ekranı tamamlandıktan sonra karşınıza gelecek olan ekranda ‘Haydi Başlayalım‘ butonuna tıklamanız gerekiyor.

Bilgisayardan instagram dm gönderme

Daha sonra standart bir Android işletim sistemi kurar gibi, gmail hesabınızı, şifrenizi vs. girmeniz gerekecektir.

Bilgisayardan instagram dm gönderme

Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra aşağıdaki gibi bir arayüz ile karşılaşacaksınız. Burada ‘BlueStacks kullanmaya başla‘ butonuna dokunmanız gerekecektir.

Bilgisayardan instagram dm gönderme

Daha sonra ana ekrandan ‘Google Play Store‘ uygulamasına giriş yapmanız gerekiyor. Ardından arama çubuğuna İnstagram yazıp arama yapmalısınız.

Bilgisayardan instagram dm gönderme

Karşımıza gelen ekranda yeşil renkli ‘Yükle‘ butonuna tıklıyoruz.

Bilgisayardan instagram dm gönderme

Ardından BlueStacks uygulamasının ana ekranında İnstagram uygulamasının logosunu göreceğiz. Bu logoya tıklayacak İnstagram uygulamasına kullanıcı bilgilerimizi kullanarak giriş yapıyoruz.

Bilgisayardan instagram dm gönderme

Tüm bu işlemlerin ardından İnstagram ana sayfasına ulaşmış olacağız. Buradan ‘Direkt Mesaj’ kısmına tıklayarak istediğimiz kişiye mesaj atabiliriz.

BlueStacks çok yavaş çalışıyor, Neden?

Eğer BlueStacks’i yüklediyseniz ve tam performanslı şekilde kullanamıyorsanız, bilgisayarınızın donanımı sanal olarak kullanılamıyor demektir. Yani bilgisayarınız BlueStack uygulamasında tam performansını gösteremiyordur.

Bu durumda eğer bilgisayarınızın işlemcisi destekliyor ise bilgisayar sanallaştırmayı açmanız gerekecektir. Eğer bunun nasıl yapılacağını öğrenmek istiyorsanız, BlueStack uygulamasının resmi rehberine buradan ulaşabilirsiniz.

Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra bilgisayarınızı kullanarak İnstagram’dan Direkt Mesaj gönderebileceksiniz. Telefonunuza ulaşamadığınız zamanlarda veya telefonunuz arızalandığı zamanlarda çok işe yarayacak bir uygulama olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here